V Huslenkách na Vsetínsku je nový most

Zlín - Stavbu mostu na silniční trase mezi obcemi Huslenky a Zděchov na Vsetínsku dokončilo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Náklady dosáhly téměř 23 milionů korun. Nový most nahradil původní z roku 1943, který byl ve velmi špatném stavu, měl omezenou zatížitelnost, a tak musel být stržen. Během výstavby vyvstaly problémy s přeložkami sítí, ale práce se nakonec podařilo dokončit před zimou. Podle Stanislava Brázdila z ŘSZK během výstavby došlo jen k několika drobným operativním změnám, které se týkaly odvodnění vozovky a přilehlých pozemků.

Stavba nového mostu přes Uherský potok byla zahájena v březnu. Včetně římsy a chodníku je široký 12 metrů, délka přemostění činí rovněž 12 metrů. Jde o železobetonovou konstrukci, která je uložena na opěrách z pilot ze stejného materiálu. Na mostě je položena živičná vozovka, celková délka stavby je 152 metrů.

Stav mostů na krajských silnicích je dlouhodobě špatný a příliš se jej nedaří zlepšovat ani díky pravidelným investicím. Na začátku letošního roku jich bylo v kraji v havarijním stavu šest, z toho nejvíce v okrese Vsetín. Silničáři přitom každoročně investují do oprav mostů milionové částky.