Podnikatel sliboval limuzíny a večírek za vstup do ČSSD

Děčín - Účast na večírku nebo jízdu luxusní limuzínou sliboval letos v létě podnikatel Tomáš Horáček studentům za vstup do děčínské organizace ČSSD. Deník MF Dnes informoval, že na ně zvaly SMS zprávy, které chodily z Horáčkova mobilního telefonu nebo telefonu jeho pomocníka. Horáček tvrdí, že pouze organizoval seznámení starých a nových členů strany. Předseda děčínské ČSSD Jaroslav Foldyna uvedl, že potřebovali posílit svoji členskou základnu, protože jsou nejslabší organizací v regionu. A Horáček, který působil jako volební manažer, podle něj pracoval na jedničku.

„Budou limuzky, raut a různý jiný parádičky… Potřebujeme co největší účast stávajících členů a 30 nových členů. Tak doufám, že nezklamete,“ zněla sms poslaná dvěma studentům, kteří se nechali přijmout do děčínské ČSSD. To znamenalo jasný úkol, totiž sehnat sociálním demokratům nové členy.

Podle studentů je dále Horáček, který podniká s luxusními automobily a nemovitostmi, instruoval, jak mají na schůzích hlasovat. Studenti, kteří o Horáčkových náborech promluvili, se do ČSSD nechali přijmout letos na jaře v hotelu Koruna.

Členové se přibírali například také na lodi Poseidon. Každý, kdo se chtěl zúčastnit, musel podle svědků sehnat pět nových a členem strany se údajně mohla stát i sedmnáctiletá dívka. To ale podle zákona není možné. Členové totiž musí být plnoletí.

Není to poprvé, kdy podnikatel organizoval hromadný vstup

Představitelé ČSSD v regionu připouštějí, že to není první pokus, kdy se podnikatel pokusil organizovat hromadný vstup k sociálním demokratům. Podle šéfa ústecké ČSSD Arno Fišery se takto neúspěšně pokoušel dostat 80 nových členů do stranické buňky v ústecké čtvrti Neštěmice.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se zatím k černým duším nevyjádřil. Šéf marketingu Petr Dimun řekl, že o případu nic neví. Bude ho prošetřovat krajská kontrolní komise.

Hromadnému vstupu téměř 100 lidí zabránili o víkendu sociální demokraté v Bílině na Teplicku. Předseda teplické ČSSD Vlastimil Aubrecht tehdy uvedl, že vstup s největší pravděpodobností také někdo organizoval.