Veřejné zakázky bude na ŘSD místo Haly řídit Josef Pešl

Praha - Ředitelem úseku veřejných zakázek Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stal Josef Pešl, dosavadní šéf oblastní správy ŘSD v Českých Budějovicích. Pešl nastupuje po Michalu Halovi, jehož pozice výkonného ředitele byla zrušena. Tendru se zúčastnil i Hala, který nyní dostal od šéfa ŘSD Alfreda Brunclíka nabídku, aby šéfoval odboru Jednotného systému dopravních informací.

„Josef Pešl je naším osvědčeným manažerem, který má všechny profesní předpoklady pro řízení oblasti veřejných zakázek,“ uvedl Brunclík, který Pešla jmenoval. Pešl se účastnil předchozího výběrového řízení, komise však ze šesti uchazečů nikoho nevybrala. Brunclík poté vybral nového manažera sám.

Pešl je členem ODS, zatímco Hala vzešel ze sociální demokracie. Vaz mu zřejmě zlomila nákladná oslava 30. narozenin v Občanské plovárně v Praze, která se stala terčem kritiky médií. Oslavy se zúčastnili zástupci velkých stavebních firem, kterým ŘSD v rámci veřejných zakázek rozděluje peníze. Česká televize informovala také o tom, že stavební firma Edikt sponzorovala před lety Halovo automobilové závodění.

Brunclík odůvodňuje výměnu dlouho plánovanou restrukturalizací ŘSD. Se zrušením funkce výkonného ředitele vznikla dvě nová oddělení - úsek veřejných zakázek a personálně-správní úsek. Podle informací Ekonomu ovšem za „vyhazovem“ Haly stál ministr dopravy Gustáv Slamečka.