Kuře má nového partnera

Praha - Novým generálním partnerem projektu Pomozte dětem se od 1. ledna 2010 stane na dva roky Společnost České teplo. Společná sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem už dvanáct let podporuje znevýhodněné a ohrožené děti. O tom, kam vybrané peníze putují, se natáčí dokumentární cyklus, který začne ČT vysílat 17. ledna.

„Jsem rád, že v době krize sbírka získala tak silného partnera, který má navíc o projekt zájem, a že k tomuto rozhodnutí přispěla svým dílem i Česká televize,“ uvedl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Z každoročních průzkumů agentur STEM totiž vyplývá, že necelých devadesát procent Čechů se domnívá, že sbírka Pomozte dětem je nejen nejznámějším charitativním projektem, ale také nejdůvěryhodnějším.

Každoroční výběrové řízení rozděluje peníze vybrané od dárců a ze sbírek do všech regionů na podporu projektů nestátních neziskových organizací. Kam peníze putují, mohou sledovat i diváci České televize. "Chystáme jako každoročně cyklus Kde peníze pomáhají, kde je natočeno v krátkých dokumentech, kam peníze jdou, jak se s nimi hospodaří, jsou tam vidět konkrétní ústavy, konkrétní lidé, takže každý, kdo přispívá, přesně ví, komu přispěl a kam peníze putují," uvedl Janeček.

Během aktuálního, dvanáctého ročníku sbírky se už vybralo půldruhého milionu korun. Završí ho každoroční benefiční akce na Velikonoční pondělí.


Za 11 ročníků se podařilo vybrat přes 131 milionů korun. Tyto peníze pomohly už 150 tisícům dětí - které jsou znevýhodněné sociálně či zdravotně nebo žijí mimo rodinu, jsou týrané nebo mají jiné problémy.