Řidiči v Ústeckém kraji kupují parkovací karty více než loni

Ústí nad Labem – Parkovací karty na příští rok jdou v Ústeckém kraji dobře na odbyt. Dlouhodobé karty si pořizuje stále více řidičů, kteří často odstavují své auto v centru některého z měst Ústeckého kraje. Parkovací karty jsou totiž podle představitelů radnic ve výsledku levnější než každodenní placení parkovného, v některých městech také zaručují, že řidič nalezne volné parkovací místo.

Silný zájem o dlouhodobé parkovací karty zaznamenaly například Litoměřice. Mediální zástupkyně jejich radnice Eva Břeňová uvedla, že místní technické služby začaly karty prodávat před týdnem a nyní jich zbývá už jenom 34. Litoměřice mají zpoplatněno několik úseků a prodávají pouze tolik karet, kolik je v nich parkovacích míst. Obyvatelé Litoměřic platí za roční kartu tisíc korun, podnikatelé pětinásobek. Břeňová dodala, že městská policie vyhrazená místa kontroluje a nechává odtud automobily bez karet i odtahovat.

V Chomutově se karty prodávají za dva tisíce korun a jsou alternativou k placení parkovného v placených zónách. Ty jsou v centru, ale i v okrajových částech města. Podle tajemníka chomutovské radnice Theodora Sojky prodalo město zatím 900 dlouhodobých parkovacích karet na příští rok.

Velký zájem mají řidiči o karty také v Děčíně, kde rovněž slouží jako alternativa k placení v automatech. Podle mluvčího děčínských strážníků Tomáše Pavlíka je pro řadu řidičů výhodnější koupit si za tři tisíce korun celoroční kartu a neplatit tak dvacet korun za každou hodinu stání. Strážníci vydali od začátku prosince více karet než za celý měsíc v minulém roce.