Hrstka členů DS volala na Pankráci po propuštění kolegů

Praha - Zhruba dvacítka členů a příznivců Dělnické strany přišla dnes v podvečer před pankráckou vazební věznici protestovat proti zadržování svých kolegů. Ve vazbě tam jsou od policejní razie z konce října předseda pražské místní organizace Patrik Vondrák a členka strany Michaela Dupová, která je údajně spjata s ženskou organizací Resistance Women Unity (RWU). Akci provázel policejní dohled.

Ke shromáždění promluvil předseda strany Tomáš Vandas, který už dříve označil policejní akci za zoufalou snahu vlády najít důkazy o protiprávním jednání členů či sympatizantů DS. Dnes zdůraznil, že i kdyby byla strana zrušena, příští rok každopádně bude usilovat ve volbách o vstup do sněmovny. Podobné razie považuje za projev obavy stávajícího režimu ze síly jeho strany. Vandas také uvedl, že podle jeho informací policie chystá další razie.

Policie Vondráka a Dupovou obvinila proto, že údajně rozšiřovali materiály propagující neonacistický Národní odpor nebo RWU. Celkem na konci října detektivové obvinili 18 lidí z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.