Námraza na silnicích - nehody udělaly z okolí Plzně vrakoviště

Plzeň/České Budějovice – Mrazivé ráno proměnilo silnice v okolí Plzně ve vrakoviště, když se na silnicích u města stalo během jediné hodiny hned deset dopravních nehod. Kvůli námraze se stala vážná nehoda také na silnici I/3 u Českých Budějovic. U obce Borek nezvládl řízení řidič kamionu, jehož návěs narazil do kabiny protijedoucího nákladního auta a zranil jeho řidiče. Nedaleko se potom převrátil další kamion, který převážel auta. Dopravní kolaps prožily ráno České Budějovice. Podle dispečera krajské správy a údržby silnic jsou v Jihočeském kraji chemicky ošetřeny vozovky na Českobudějovicku, Písecku a Strakonicku. Hasiči hlásí problémy mezi Chrášťany a Týnem nad Vltavou.

Na Plzeňsku došlo k nehodám zřejmě i proto, že se jednalo o první letošní mrazivé ráno a řidiči na ně nebyli připraveni. Na silnicích se tak ráno stalo deset nehod, několik řidičů při nich utrpělo lehká zranění. „Vše se událo mezi 05:30 a 06:30. Řidiči bourali na silnicích druhých a třetích tříd, a to v místech, kde byly mlhy a mírně namrzlý povrch,“ řekla mluvčí krajských hasičů Alena Marešová.

V půl šesté ráno museli hasiči vyrazit do Vsi Touškova, kde narazilo osobní auto do stromu. „Hned vedle další vozidlo zůstalo ležet v příkopu. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněn, ale další nehody s podobným průběhem následovaly,“ uvedla Marešová.

Nejvážnější nehoda se stala u Plešnice severozápadně od Plzně. Nejprve se tam převrátila dodávka, poté poblíž havarovalo dalších šest osobních aut a dvě dodávky. Silnice z Plzně do Stříbra potom byla necelou hodinu uzavřena.

V Českých Budějovicích nehody těžkých nákladních aut ucpaly většinu hlavních silnic a na průjezdech městem se tvořily několikakilometrové kolony. Podle policie mohla za většinu havárií námraza a špatný způsob jízdy. Situace se však uklidnila v průběhu dopoledne.