Pozor na náledí, silnice budou klouzat i o víkendu

Praha - Na celém území České republiky se bude v následujících dnech na silnicích vyskytovat náledí. V pátek odpoledne se postupně ochladí a déšť bude přecházet ve sníh, místy se proto vytvoří náledí nebo zmrazky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozorňuje, že vysoké nebezpečí hrozí až do sobotního poledne. Podle dispečera krajské správy a údržby silnic jsou v Jihočeském kraji dnes chemicky ošetřeny vozovky na Českobudějovicku, Písecku a Strakonicku. Namrzlé silnice zkomplikovaly ráno provoz i u Plzně, kde se stalo deset dopravních nehod.

S namrzlými komunikacemi se nejdříve setkají obyvatelé Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Od pátečních 17:00 meteorologové přepokládají námrazu v ostatních regionech a v Praze.

Řidiči by kvůli tomu měli jezdit opatrně a sledovat dopravní informace. Na jihu Čech, v Plzeňském kraji i na dalších místech jim přitom mlha a namrzlé vozovky znepříjemňovaly jízdu už od dnešního rána. Mrazivé ráno proměnilo silnice v okolí Plzně ve vrakoviště, když se na silnicích u města stalo během jediné hodiny hned deset dopravních nehod. Desítky havárií se staly i na řadě dalších míst. Cestáři vyjeli ošetřit mimo jiné vozovky na Českobudějovicku, Písecku, Strakonicku a Českokrumlovsku. Hustá, místy namrzající mlha byla i na Táborsku.