Na Vánoce by mohl být sníh, hlavně na horách

Praha - Meteorologové předpovídají o Vánocích sníh, hlavně na horách. Největší mráz předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) do 20. prosince, kdy bude přes den až minus sedm stupňů Celsia, v noci pak až minus 15. Potom se mírně oteplí, nejvyšší denní teploty by se měly v následujících dnech pohybovat mezi minus dvěma až plus čtyřmi stupni. Občasné sněžení by mělo podle měsíčního výhledu vydržet nejméně do 10. ledna.

Příštích deset dní bude velmi mrazivých. V noci může přituhnout až na minus třináct, při jasné obloze až na minus patnáct stupňů. Přes den pak meteorologové očekávají mrazy mezi sedmi a jedním stupněm pod nulou. Občas by mělo sněžit, sněhové srážky budou četnější na horách.

V období od 20. do 31. prosince hydrometeorologové očekávají občasné sněžení, mohou se ale vyskytnout i mrznoucí srážky nebo déšť. Zpočátku období mohou nejvyšší denní teploty ještě klesat k až minus šesti, postupně se ale oteplí na minus dva až plus čtyři stupně. V noci pak může rtuť teploměru klesat k minus sedmi. Prvních deset lednových dnů přinese velkou oblačnost, srážky budou většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi třemi až minus třemi stupni Celsia, v noci pak až k minus osmi. Následujících 30 dní by mělo být teplotně podprůměrných a srážkově průměrných.