V Kladně-Švermově skončila uzavírka

Kladno - V Kladně-Švermově dnes skončila výstavba nové kanalizace na frekventované ulici 28. října, a tato důležitá dopravní tepna je tak už pro řidiče průjezdná. Podle primátorova náměstka Miroslava Bernáška (ODS) budou další práce na hlavním tahu Švermovem pokračovat na jaře. Výstavba kanalizace, která začala v polovině září, si vyžádá přes půl miliardy korun, většinu uhradí Evropská unie. Podle zástupců města jde o největší investici v Kladně od roku 1989 a zároveň o největší vodohospodářský projekt ve Středočeském kraji. Práce si vyžádaly úplnou uzavírku ulice 28. října mezi křižovatkou s ulicí Jaroslava Seiferta a Havlíčkovým náměstím.

Do projektu je zahrnuta i část sousedních Vinařic, celkově se počítá s vybudováním nové kanalizace pro 4 700 obyvatel.

Kromě úseku mezi křižovatkou s ulicí Jaroslava Seiferta a Havlíčkovým náměstím se od konce listopadu kopalo také mezi křižovatkami s ulicemi V. Dundra a Jaroslava Seiferta, kde byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen semaforem. Omezení mělo skončit 20. prosince, práce se ale vzhledem k příznivému počasí podařilo uspíšit, a tak i tento úsek je po dnešku zcela průjezdný.

Po dokončení tohoto úseku se už na hlavních ulicích kopat nebude. Požádali o to silničáři, kteří mají obavy z toho, že při zhoršeném počasí by nezvládali vozovky udržovat. Nadále se ovšem ještě pracuje na přivaděči od vinařické věznice a práce pokračují i ve dvou menších ulicích v Motyčíně. „Hlavní tahy ale necháme na jaro,“ dodal Bernášek.