Na Rychnovsku připadlo na horách až pět centimetrů sněhu

Hradec Králové/Zlín - V horských oblastech Rychnovska sněží a na silnicích leží čerstvá vrstva mokrého sněhu do pěti centimetrů. Silničáři cesty čistí pluhováním. Ostatní silnice v hradeckém kraji jsou sjízdné bez omezení. Na Vsetínsku a na Zlínsku v okolí města Brumov-Bylnice komplikuje dnes ráno dopravu mlha. V nejvyšších polohách regionu navíc na vozovkách leží zhruba dvoucentimetrová sněhová kaše.

V Královéhradeckém kraji se teploty dnes ráno pohybovaly mírně nad bodem mrazu, na většině území je zataženo a prší, místy se objevují mlhy. Podle meteorologů by během dne mělo začít na většině území hradeckého kraje sněžit, nejvyšší denní teploty vystoupají až na pět stupňů Celsia.

Jízdu se zvýšenou opatrností doporučují dnes silničáři řidičům ve vyšších polohách na severu Olomouckého kraje a v okolí Potštátu na Olomoucku. Na místních silnicích leží zejména po čtvrtečním sněžení zbytky rozbředlého sněhu.

Meteorologové upozorňují, že v pátek večer a v noci na sobotu se bude ojediněle tvořit náledí. S namrzlými silnicemi musejí jako první počítat řidiči ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, v podvečer pak už i v ostatních regionech.