Bývalý funkcionář Kunovic dostal 9 let za podvody

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes poslal bývalého místopředsedu zkrachovalého fotbalového klubu z Kunovic na Uherskohradišťsku Jiřího Cochlara za rozsáhlé podvody na devět let do vězení. Podle obžaloby jednapadesátiletý muž připravil asi tři desítky lidí a firem z celé země o zhruba 30 milionů korun. Podvody prý páchal v letech 2004 až 2008. Cochlarovi hrozilo až 12 let vězení.

Obžalovaný si vysoké částky půjčoval opakovaně, přestože údajně věděl, že je nebude schopen vrátit. Vinu odmítl. Tvrdil, že si peníze půjčoval na zajištění chodu FK Kunovice s tím, že budou později klubem splaceny nebo započteny jako sponzorský dar. Poškození však popřeli, že by se Cochlar při půjčkách zmínil, že peníze potřebuje na chod fotbalového klubu. Podle nich si půjčoval na osobní potřebu.

Zlínský soud Cochlarovi uložil souhrnný trest i za skutek, který muž podle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci z listopadu spáchal jako člen vedení FK Kunovice. Cochlar v červnu 2006 převedl státní dotaci na stavbu sportovní haly v Kunovicích na účty privátních firem. Ministerstvu financí tak způsobil škodu téměř 15 milionů korun.

Soud mu proto za úvěrový podvod uložil šest let vězení, stejně dlouhý zákaz výkonu funkce ve statutárních orgánech obchodních společností a družstev a peněžitý trest 200 tisíc korun. Tento rozsudek však senát krajského soudu uložením souhrnného trestu dnes zrušil.