Převrácený kamion blokoval dopravu na tahu Brno-Mikulov

Praha - Dopravu na silnici první třídy z Brna do Mikulova a Vídně v pátek večer zablokovala u obce Pasohlávky nehoda polského kamionu. Řidič tahače nebyl zraněn a podle šetření policie nebyl pod vlivem alkoholu. Likvidace následků nehody probíhala v průběhu noci a bude zřejmě pokračovat ještě během dnešního dopoledne. Nebezpečí úniku nafty z vozidla bylo naštěstí zažehnáno. Škoda se pravděpodobně dostane přes milion korun.

K nehodě došlo krátce před 19:00. Polský kamion s nákladem rolí papíru se převrátil přes celou šířku frekventované silnice Brno-Mikulov a zcela ji zablokoval. „Řidič polského nákladního vozidla s návěsem jel ve směru Mikulov-Brno. Z doposud nezjištěných příčin došlo k dopravní nehodě, která je nadále ve stadiu šetření policie. Je to dopravní nehoda bez zranění, alkohol u řidiče nebyl zjištěn,“ referoval v noci z místa nehody příslušník břeclavské policie.

K nehodě došlo na začátku hráze nádrže Nové Mlýny. Vůz se převrátil tak nešťastně, že kabina kamionu visela nad vodou, takže hrozilo vylití nafty. Naštěstí k masivnímu úniku nedošlo, hasiči totiž palivo odčerpali z nádrže vozidla a okolí kamionu zajistili. „Z nádrže se odčerpalo přes 300 litrů nafty. Místo se zabezpečilo a následně posypalo sorbentem,“ popsal zasahující hasič Petr Kraváček.

/*json*/{"map":{"lat":48.9639906249,"lng":16.5756225586,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.905802793839,"lng":16.577682495117,"type":"23","description":"M\u00edsto nehody kamionu"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Pracovníci odtahové služby museli nejprve uvolnit a přeložit náklad. Pak začali s vyprošťováním kamionu. Samotný vůz vážil zhruba 15, náklad poté dalších 24 tun. Policisté hovoří o obrovském štěstí, že při nehodě kamionu nejel nikdo v protisměru. Vznikla tak jen hmotná škoda, která zřejmě přesáhne milion korun.

Převrácený kamion
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24