Hledaný chlapec z Řetové byl v pořádku nalezen

Česká Třebová - Dvanáctiletého Ladislava Hufa z Řetové na Orlickoústecku, po kterém od středy pátrala v okolí České Třebové policie, našla v noci matka u jeho babičky ve Skuhrově na půdě. Chlapec byl hladový a mírně podchlazený, ale jinak je v pořádku, informovala mluvčí orlickoústecké policie. Ještě včera přitom po chlapci pátralo na šedesát policistů za pomoci vrtulníku. Důvody chlapcova skrývání prozatím nejsou jasné.

„Chlapec po objevení příliš nekomunikoval, ještě jsme ho nevyslechli k tomu, kde se skrýval a co bylo motivem jeho jednání. Je v péči lékařů, ale bude v pořádku,“ řekla mluvčí. Chlapec ve středu odešel ze Základní školy Habrmanova v České Třebové, odjel autobusem směrem na Skuhrov, domů se ale nevrátil. Poté, co se s prosbou o pomoc obrátil na policii otec dítěte, uskutečnilo se několik pátracích akcí. Například ve čtvrtek po pohřešovaném pátraly více než čtyři desítky policistů, kvůli mlze nemohl být přizván vrtulník s termovizí.

V pátek pátralo po chlapci na šest desítek policistů za pomoci vrtulníku, ani ten chlapce nenašel. „Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za ochotu a pomoc. A to nejenom hasičům a psovodům, ale i místním občanům a zástupcům médií, kteří nám při pátrání velmi pomáhali,“ uvedla mluvčí.