Na Sokolovsku vykolejil vlak, 3 vagony se převrátily

Nové Sedlo (Sokolovsko) - V Novém Sedle na Sokolovsku kolem půlnoci vykolejilo na železniční vlečce v prostoru nádraží sedm nákladních vagonů naložených uhlím. Tři z nich se přitom převrátily a jsou vážně poškozené. Škoda je odhadovaná až na tři miliony korun, kromě vlaku je poškozeno i kolejiště a další technické zařízení. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn, jak řekl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera. Vagony patří přepravní společnosti CARGO. Majitelem vlečky, který zodpovídá za její stav, je Sokolovská uhelná společnost.

Nehoda se stala na vlečce těžební společnosti Sokolovská uhelná, která je mimo hlavní železniční trať Cheb-Sokolov. Provoz na frekventované trase tedy nemusel být kvůli nehodě přerušen. Příčina nehody prozatím není jasná, vyšetřuje ji na místě Drážní inspekce. Podle inspektora je prozatím vyloučená vina osob, které se v tu chvíli v místě nacházely. Příčinou je zřejmě značný rozchod kolejnice, přes který nedokázal vlak přejet. Muž, který pracuje jako strojvedoucí, ČT uvedl, že v daném místě se dokonce obával jezdit. Minulý rok se prý ve stejném místě stala podobná událost.

Drážní inspektor Jan Kokoška:

„Zjistili jsme odchylku železničního svršku proti normám. Bude nutné vyhodnotit i záznamové zařízení z lokomotivy, které nám ukáže, jakou rychlosti plně naložený vlak s celkem 30 vagóny jel.“

Lidé ze Sokolovské uhelné společnosti, kteří byli na místě, naopak nechtěli událost komentovat. Silná rána při vykolejení byla slyšet na několik stovek metrů. Strojvedoucí nebyl zraněn, neboť z kolejí sjely vagony, které se nacházely v dostatečné vzdálenosti od lokomotivy.

Na místo přijel kolem poledne vyprošťovací vlak Českých drah s těžkou technikou a se záchranáři. Podle nich bude obtížné dostat rozbité vagony mimo kolejiště. Jsou pod mostem, kde se nedá nasadit jeřáb. Vytažení vagonů a zprovoznění vlečky může zabrat několik dní.

Vykolejený vlak u Nového Sedla
Vykolejený vlak u Nového Sedla