Noční požáry v Praze nepřežili tři lidé

Praha - Při nočních požárech v metropoli zemřeli tři lidé. Nad ránem začal hořet rodinný dům v Praze-Kunraticích, kde boj s ohněm nepřežili dva lidé. Požár v ulici Nad Splavem vypukl krátce po páté ráno, hasičům se podařilo plameny zneškodnit zhruba 2 hodiny poté. Oheň poničil přízemí i první patro domu. Policie potvrdila smrt obou osob. Podle výpovědi místních jde asi o 85letého muže a jeho zhruba o 20 let mladšího syna. Zatím není jasné, co stálo za vznikem požáru. Včera večer navíc kvůli ohni zemřela důchodkyně v domě pro seniory na Praze 6.

V Kunraticích zasahovali místní dobrovolní hasiči a čtyři jednotky pražských profesionálů. Sousedi si požáru všimli, zachránit muže se ale už nepodařilo. Z domu zbyly jen obvodové zdi a střecha. Podle hasičů ho asi bude nutné zdemolovat.

Příčinou požáru v pečovatelském domě mohl být nedopalek cigarety. Hořet začalo krátce po desáté večer, 88letá žena se nadýchala zplodin a nepřežila.

V sobotu také ve Svatém Janu nad Malší na Českobudějovicku výbuch podomácku vyrobeného destilačního zařízení a následný požár zranily 45letého muže, který si pálil slivovici. Musel být odvezen do nemocnice, škoda se pohybuje kolem padesáti tisíc korun. Ve Vyšším Brodě se zase popálila žena, když si zatápěla v kamnech. Skončila v popáleninovém centru na pražských Vinohradech.

Vyhořelý dům v pražských Kunraticích
Vyhořelý dům v pražských Kunraticích