Bratislavskou dálnici blokoval převrácený kamion

Podivín (Břeclavsko) – Vážná nehoda kamionu zablokovala dnes ráno dálnici D2 na 35. kilometru ve směru na Brno. Řidič, který jel do Bratislavy, za volantem usnul a jeho vozidlo krátce před šestou hodinou prorazilo středová svodidla, vjelo do protisměru a převrátilo se. Při nehodě se nikdo nezranil. Řidič kamionu je v pořádku, s jeho vozem se nesrazilo žádné protijedoucí auto. Dálnici se podařilo plně zprůjezdnit až odpoledne před pátou hodinou.

Kamion naložený bednami se součástkami pro výrobu plastových oken jel z Brna na Bratislavu. Krátce před půl šestou ráno ale skončil převrácený na boku v protisměru. Podle prvotních výsledků vyšetřování byl příčinou nehody mikrospánek řidiče. Policie hovoří o obrovském štěstí, že v tu chvíli v protisměru nikdo nejel. Do kamionu narazilo jen osobní auto. Jeho majitel nestačil dobrzdit, ale vyvázl bez zranění.

Pracovníci odtahové služby museli nejprve přeložit náklad a rozřezat svodidla, aby mohli havarovaný kamion bezpečně odvézt.

Po nehodě byl zcela uzavřen směr od Břeclavi na Brno. Policie odkláněla dopravu po vedlejší silnici přes Podivín na Hustopeče. Na objízdné trase se tvořily až desetikilometrové kolony. Částečně omezen byl také provoz ve směru na Bratislavu, kde část havarovaného kamionu zablokovala levý jízdní pruh. Odklízení havárie komplikovalo dopravu na D2 až do odpoledních hodin.

/*json*/{"map":{"lat":48.873747993,"lng":16.8159484863,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.850710030484,"lng":16.848907470703,"type":"23","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Odklízení rozsypaného nákladu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24