Na horských silnicích leží sníh

Praha – Sníh komplikuje cestování zejména na silnicích v horách na severu republiky. Čerstvý poprašek leží na silnicích v Orlických horách, před uježděnou vrstvou potom silničáři varují v Krkonoších, Jeseníkách nebo Beskydech. Zasněžené úseky jsou posypané, řidiči by ovšem měli jet opatrně. Na většině území Česka se teploty pohybují pod bodem mrazu, silnice v nižších polohách jsou ale po chemickém ošetření mokré a sjízdné.

V Krkonoších varují silničáři především před cestou na Pomezní boudy, kde komplikuje cestování ujetá vrstva sněhu. Během dne by mohlo na horách slabě sněžit, od rána se v Krkonoších pohybují teploty hluboko pod nulou.

Na Šumpersku upozorňují silničáři, že inertně udržované úseky jsou pokryté uježděným sněhem. Podobné problémy čekají na řidiče na Bruntálsku. „Nejvýše centimetrová vrstva sněhu pokrývá některé lesní úseky v horských oblastech. Ostatní silnice jsou buď mokré po chemickém ošetření, nebo holé a vymrzlé. Zatím jsme nezaznamenali žádné problémy,“ řekl bruntálský dispečer Josef Olbert. V Jeseníkách je po ránu kolem deseti stupňů pod nulou.

V horských oblastech Valašska potom leží na vozovkách asi třícentimetrová vrstva sněhu. Ve všech případech jsou vozovky posypány, silničáři nabádají k obezřetné jízdě.