Zdraží 1. třída celoevropských jízdenek Interrail

Utrecht (Nizozemsko) – Železniční celoevropské síťové jízdenky Interrail příští rok zdraží svoji nabídku pro první třídu. Nejlevnější varianta, která platí pět vybraných dnů v desetidenním období, zdraží o 45 eur na 374 eur. Jízdenky celoevropské verze jízdenky Interrail (tzv. Global Pass) pro druhou třídu zůstávají beze změny. Cestující, kteří si pořídí Interrail platný pouze v jednom vybraném státu, však budou muset sáhnout hlouběji do kapsy i při nákupu jízdenek pro druhou třídu. Síťové lístky Interrail je možné koupit na nádražích, na internetu je nabízí elektronický obchod společnosti Eurail nebo eshop Německých drah. Ten ovšem prodává jízdenky za nové ceny již od 13. prosince.

V roce 2010 se nabídka jízdenek Interrail rozroste o variantu platnou nepřetržitě patnáct dnů. Její nejlevnější varianta, která je k dispozici pouze pro lidi mladší 26 let, se bude prodávat za 279 eur.

Novinkou bude také sleva pro seniory. Lidé starší 60 let dostanou při nákupu celoevropské jízdenky desetiprocentní slevu. Pokud si ale pořídí variantu Interrail platnou pouze v jedné evropské zemi, budou muset zaplatit plnou cenu.