Karel Vrba zůstane po novém roce jen řadovým členem ČSSD

Litoměřice – Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD v Ústeckém kraji Karel Vrba se do konce roku vzdá všech volených funkcí. Reagoval tak na informace některých médií, že byl dříve odsouzen za loupež nebo ublížení na zdraví. Novináře o tom informoval předseda ústecké ČSSD Petr Benda.

Tomu minulý týden uložilo vedení sociální demokracie, aby problém s Vrbou vyřešil. O víkendu se proto dohodli, že se dnes Vrba vzdá místopředsednictví v krajské organizaci. Do konce roku se prý vzdá i funkce místopředsedy ČSSD na Lounsku, předsedy místní organizace v Libčevsi a funkcí v komisi rady kraje a výboru krajského zastupitelstva, zůstane tak jen řadovým členem ČSSD.   

Kauzou se dnes měla zabývat i krajská kontrolní komise, stejně jako případem podnikatele Tomáše Horáčka, který měl podle Mladé fronty Dnes za vstup do děčínské ČSSD nabízet studentům účast na rautech nebo jízdu limuzínou. Horáček už požádal o pozastavení členství ve straně.

Nevyřešený tak stále zůstává případ masivního náboru nových členů do ČSSD v Bílině. Předseda ČSSD Jiří Paroubek dnes uvedl, že problémem může být i údajně několikaleté opakované nepřijímání žadatelů do této organizace.