Policie našla bezdomovkyni s holčičkou, skrývaly se na skládce

Brno - Strážníci dnes zadrželi čtyřiačtyřicetiletou ženu, která se svým druhem a teprve pětiletou dcerkou přebývala v improvizovaném přístřešku na skládce u zahrádkářské kolonie v Brně-Maloměřicích. O víkendu přitom teploty klesly pod nulu. Po ženě bylo vyhlášeno pátrání kvůli zanedbávání péče o dítě. Strážníci dítě našli při rutinní kontrole zaměřené na vyhledávání osob, které jsou celostátně hledané. Právě na nákladovém nádraží totiž často přebývají bezdomovci, kteří mají problémy se zákonem.

Matce děvčátka hrozí stíhání za to, že zanedbává lékařské prohlídky svého potomka a nedbá o jeho zdravotní stav. S dcerkou je na útěku už delší čas a neposílala ji ani do školky. Strážníci předali případ republikové policii, která rozhodne, zda bude matku stíhat za zanedbání povinné péče. Žena je teď v cele předběžného zadržení, kde už ji policisté vyslechli.

Holčičku si převzali pracovníci odboru sociálněprávní ochrany a podle prvních informací je její zdravotní stav poměrně dobrý. Dnešní noc stráví v některém z dětských domovů v Brně.