Sražený chodec zranil při nehodě řidiče

Bystřice (Frýdek-Místek) - Vážnou dopravní nehodu vyšetřují policisté v Bystřici na Třinecku. 38letý řidič auta tam srazil v noci o dva roky staršího chodce, který při srážce proletěl předním sklem. Řidiči tím způsobil velmi těžké zranění obličeje. Při nehodě utrpěl středně těžká zranění i sražený chodec. Policie dále vyšetřuje, kdo havárii zavinil. Na případu se budou podílet také znalci z oboru zdravotnictví a silniční dopravy.

K vážné havárii došlo na neosvětleném výjezdu z Bystřice směrem na hlavní tah na Slovensko. V úseku, kde je povolená rychlost 90 km/h, v deset hodin večer přecházel přes silnici chodec, který se vracel domů. Náraz ho vymrštil tak, že proletěl předním sklem a srazil se hlavou s obličejem řidiče auta. „Způsobil mu mnohočetná zranění obličejových kostí,“ doplnil mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Kolemjedoucí řidiči přivolali záchranáře. Chodec se ze svých středně těžkých zranění léčí v nemocnici v Třinci. Řidiče osobního auta museli převézt do ostravské fakultní nemocnice, kde mu lékaři musí znovu vytvořit část obličeje. „Jeho zdravotní stav je stabilizovaný, pacient je plně při vědomí, doba léčení je předpokládána na 14 dnů,“ uvedl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Kvůli vážným zraněním chodce i řidiče policisté nemohli na místě udělat dechovou zkoušku na alkohol. Odpověď dají výsledky krevních testů za několik dnů. Policisté dále vyšetřují, kdo nehodu zavinil. Na případu se budou podílet také znalci z oboru zdravotnictví a silniční dopravy. Pokud nehodu zavinil řidič auta, hrozí mu až pět let vězení. Jestli vina padne na chodce, může být za mřížemi až jeden rok.

Podle krajského koordinátora BESIPu Pavla Rakuse by chodci neměli podceňovat reflexní prvky.