Místy komplikují dopravu sněhové přeháňky a námraza

Zlín/Hradec Králové/Olomouc - Na Vsetínsku dnes ráno komplikují dopravu sněhové přeháňky. V regionu je skoro zataženo, dohlednost je tak kvůli srážkám na cestách snížena. Na silnicích Rychnovska hrozí námraza, na výše položených silnicích v Orlických horách místy leží ujetý sníh. Náchodsko zasáhly sněhové přeháňky, které snižují viditelnost. Rozbředlý sníh se vyskytuje na některých silnicích na severu Olomouckého kraje. Silničáři proto nabádají řidiče k opatrné jízdě.

Ve vyšších polohách Valašska vozovky pokrývá vrstva sněhu do dvou centimetrů. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Komunikace v ostatních okresech Zlínského kraje jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení. Teplota se dnes ráno ve Zlínském kraji pohybovala od minus devíti do minus jednoho stupně Celsia.

Na severu Olomouckého kraje leží místy na silnicích sníh

Na Jesenicku navíc drobně sněží. Silničáři tam proto doporučují motoristům jízdu se zvýšenou opatrností. Ostatní vozovky v kraji jsou holé a suché. Motoristé by si měli dávat pozor na rozbředlý sníh na silnicích prvních až třetích tříd na Jesenicku, sněhová kaše dále leží v úseku Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo na Šumpersku. „Silnice byly chemicky ošetřeny, sněhu už na nich leží jen zbytky. Opatrnost je ale určitě namístě,“ uvedl dispečer jesenických silničářů.