Holčička ze skládky se podle matčina druha měla jako na zámku

Brno – Pětiletá holčička, kterou policie v pondělí našla spolu s matkou a jejím druhem na brněnské skládce, zatím zůstává v dětském domově. Její matka, která s ní jako bezdomovkyně žila v děsivých podmínkách, je stále v cele předběžného zadržení. Policie jí zatím žádné obvinění nesdělila a stále shromažďuje důkazy. O případném uvalení vazby se pravděpodobně rozhodne ve středu, kdy vyprší osmačtyřicetihodinová lhůta pro zadržení.  

Holčička na sobě neměla žádné stopy týrání a kromě hygienické zanedbanosti byla v pořádku. Podle matčina druha, kterého už policie propustila, bylo o dítě postaráno dobře. Holčička se podle jeho slov měla jako na zámku a netrpěla hladem: „Bylo o ni perfektně postaráno.“

S matkou dítěte, která má údajně na poště desetitisíce za nevyzvednuté důchody, si prý chtěli společně hledat i podnájem. Proč si matka peníze nevyzvedla, je ale záhadou. Jednou z možností je i to, že nezvládala kontakt s úřady a měla strach, že by jí holčičku odebraly.

„Za těch osmnáct let, co dělám u městské policie, jsem toho zažil dost, nicméně v těchto podmínkách vidět žít nebo živořit pětileté dítě bylo samozřejmě i na mě dost,“ řekl ČT jeden ze strážníků, kteří dívku našli. Matka se k dítěti podle nich chovala se skutečnou rodičovskou láskou.

Příbytek brněnských bezdomovců
Zdroj: Městská policie Brno