Až díky sbírce zůstala matka v nemocnici s postiženým synem

Ostrava – Marcela Koplová se synem Petrem, který je díky svému závažnému postižení závislý na dýchacím přístroji, opustili po více než roce ostravskou nemocnici. Česká televize v září odvysílala reportáž o tom, že chlapec těžce snáší matčinu nepřítomnost, které však pojišťovna odmítla hradit pobyt u syna. Reportáž spustila spontánní peněžní sbírku, díky níž mohla Petrova matka v nemocnici zůstat.

„Přišlo na konto přes 60 tisíc. Přes 20 tisíc bylo použito na výdaje pro maminku a denní hospitalizaci Petra,“ uvedla ošetřující lékařka ostravské dětské kliniky Iveta Láryšová. Po zapůjčení domácího plicního ventilátoru, jehož dodatečné vybavení mohla Marcela Koplová pořídit rovněž díky sbírce, odjeli se synem z nemocnice domů.

Marcela Koplová:

0„Jsem s některými lidmi v kontaktu, píšou mi maily. Ještě jednou bych chtěla všem poděkovat.“

„Nejvíc se bojím, aby nebyl nemocný, to je pak vždycky horší,“ uvedla Marcela Koplová po příjezdu domů, reakce lidí i sbírka ji velmi zaskočily. Pokud by musela se synem v nejbližších týdnech nebo měsících do nemocnice, na účtu dětské kliniky zbývají ještě peníze na pokrytí jejího pobytu. V březnu bude Petrovi 19 let, do které nemocnice budou docházet potom, zatím Marcela Koplová neví. Pomoc nyní přislíbilo formou grantu i město Český Těšín. Matka, která o syna pečuje od tří let, kdy zůstal po operaci postižený, nyní doufá v lepší budoucnost.

Marcela Koplová se synem Petrem
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24