Zaměstnanec měl policii zpronevěřit přes dva miliony

Brno - Jihomoravská policejní správa propustila v uplynulých dnech kvůli podezření ze zpronevěry jednoho ze svých civilních zaměstnanců. Muž, který už byl obviněn ze zpronevěry, byl podle zjištění České televize přímo vedoucím fakturačního oddělení v ekonomickém úseku správy v Brně. Peníze, které měl zpronevěřit, byly určené na nábor zaměstnanců. Mluvčí jihomoravské policie Soňa Svobodová potvrdila, že případ se stále vyšetřuje. Bývalý policista měl za uplynulé dva roky zpronevěřit přes dva miliony korun. Hrozí mu až osm let vězení.

„Jednalo se o zaměstnance v pracovním poměru, ten byl s mužem ukončen ještě téhož dne,“ uvedla pro ČT Svobodová. Na finanční nesrovnalosti přišli kolegové civilního pracovníka. Nadřízený jej po zadokumentování případu propustil ze zaměstnání. Muž se k části svých podvodů přiznal a s vyšetřovateli spolupracuje.

Muži podvody procházely dva roky

Vyšetřování ukázalo, že se zpronevěrami muž začal v prosinci 2007. Postupně se mu podařilo včlenit do účetnictví jihomoravské policejní správy deset faktur, které byly proplaceny, a to na jeho vlastní bankovní účet. Vyšetřování je teprve v počátcích. Podle mluvčího brněnského městského státního zastupitelství Vladimíra Kutnohorského tak nelze vyloučit, že se najdou ještě další podezřelé faktury: „Výše škody je předmětem šetření, v současné době hovoříme o rozmezí dvou až tří milionů korun.“

Jihomoravská policie už kauzu předala ostravským policistům. „Předání spisu krajskému ředitelství policie Moravskoslezského kraje má přispět k tomu, aby bylo vyšetřování objektivní,“ dodala Svobodová. Podle ní hrozilo, že by jihomoravští kriminalisté mohli být obviněni z podjatosti.

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje