V Karlovarském kraji mrzne, sníh leží na horách Olomoucka i Bruntálska

Karlovy Vary – Silnice zejména ve vyšších polohách Karlovarského kraje, ale také v Jeseníkách na Olomoucku a Bruntálsku jsou špatně sjízdné. Silničáři je během mrazivé noci sice solili, v úsecích, kde sůl nesmějí používat a kde nasněžilo, ovšem hrozí námraza. Řidiči by měli být opatrní v celé republice, protože se teploty vesměs pohybují pod nulou, nejnižší teploty dosahují zhruba k deseti stupňům.

Deset pod nulou je po ránu například na Božím Daru, podobné je to v Jeseníkách.

„Ráno jsme vyjížděli na Ašsko, kde drobně sněží. Přes den by ale srážky měly být spíš výjimečné,“ uvedl šéf zimní údržby karlovarské správy a údržby silnic Josef Bulka. Opatrní by měli být řidiči například ve Slavkovském lese, kde se nesmí solit a inertní materiál bez sněhu na silnici špatně drží. „Ale také třeba ve Františkových Lázních, kde se kvůli ochraně pramenů může na silnice používat jen písek, mohou být silnice namrzlé,“ upozornil Bulka.

Na sněhovou kaši po chemickém ošetření mohou řidiči narazit na silnicích ve vyšších polohách na Jesenicku, například na Červenohorském sedle, a také na Šumpersku. Dopravu místy komplikují sněhové přeháňky.

Sněží také v části Bruntálska a Opavska, kde silničáři upozorňují na zbytky sněhu po pluhování na silnicích nižších tříd.