Na Vysočině budou další značky Zimní výbava

Jihlava - V pátek silničáři osadí značky Zimní výbava na další čtyři úseky krajských komunikací na Vysočině. Ve stejný den začnou značky platit. Na označené úseky vjedou motoristé pouze se zimními pneumatikami, bez ohledu na aktuální počastí nebo stav vozovky. Zimní pneumatiky jsou pro řidiče už od 1. listopadu povinné na úseku mezi 66. až 162. kilometrem dálnice D1. Kraj Vysočina už předem oznámil, že značky rozmístí i na dalších místech na území kraje.

Značky budou umístěny na silnicích druhých a třetích tříd poblíž Ledče nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, u Křelovic na Pelhřimovsku, ve Velké Bíteši na Žďársku a u Jinošova poblíž Náměště nad Oslavou na Třebíčsku. „Ve stejné době, kdy instalujeme značky, uveřejníme úseky s nutnou zimní výbavou na webových stránkách kraje Vysočina,“ řekl náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl.

Značky vyžadující zimní pneumatiky mohou podle něj v zimních měsících přibýt i u dalších silnic. „Až v provozu se ukáže, zda se někde řidiči kamionů nepokusí označené úseky objíždět,“ řekl Joukl. Kraj podle něj tímto rozhodnutím doplňuje značení, které Ředitelství silnic a dálnic ČR v minulých dnech umístilo na silnice I/38, I/37 a I/23 vedoucí Vysočinou.

Podle Joukla kraj přistoupil k instalaci značek po zvážení dopravních rizik, která pro provoz na silnicích Vysočiny představují v zimním období vozidla s letními pneumatikami.