Ve Zlínském kraji sníh zkomplikoval dopravu

Zlín - Zlínský kraj překvapila dnes kolem poledne sněhová nadílka. Sníh napadl ve všech okresech regionu, silničáři proto nabádají řidiče k velmi opatrné jízdě. Situaci v celém kraji hodnotí jako mimořádně naléhavou. Policisté odpoledne evidovali kolem 50 dopravních nehod většinou bez zranění. Do terénu vyjely sypače a plné ruce práce mají také zdravotníci.

Přestože cesty pokrývá jen několik centimetrů sněhu a některé silnice první třídy už jen zbytky rozbředlého, doprava na řadě míst kolabuje. „Máme venku 16 sypačů, které ale stojí v kolonách v dopravní špičce. Nemám hlášený žádný neprůjezdný úsek, možná o něm ale jen nevíme,“ řekl výrobní náměstek Správy a údržby silnic Zlínska David Polášek.

Osm posypových vozů odpoledne nasadila Správa a údržba silnic Valašska. „Na cestách jsou asi tři centimetry sněhu, strašně to klouže. Nějaké úseky komunikací první třídy máme ošetřené chemicky, sjízdné jsou všechny silnice. Uvidíme, jak to bude pokračovat, podle předpovědi má totiž sněžit celou noc,“ obával se výrobní náměstek společnosti Josef Tomečka.

Náhlé sněžení přidělalo práci i zdravotníkům. Mluvčí Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně Karla Havlíková řekla, že tamní lékaři a zdravotníci odpoledne ošetřili několik lidí se zlomeninami a odřeninami i zraněné pacienty z dopravních nehod, které jsou hlášeny v celém kraji.

Podle zlínské policejní mluvčí Jany Bartíkové je nejvíce nehod hlášeno na Zlínsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku. Podle mluvčího policie Aleše Mergentala se jen na Slovácku stalo od 12:45 celkem 11 dopravních nehod. Všechny se obešly bez zranění.

Čerstvý sníh pokryl všechny silnice v regionu. Na Vsetínsku navíc v horských oblastech leží na vozovkách až pěticentimetrová vrstva nového sněhu. Silničáři proto upozorňují řidiče, že by do těchto míst rozhodně neměli vyjíždět bez zimní výbavy.