V části Tábora vadí lidem projíždějící auta

Tábor - Peticí proti nárůstu dopravy bojují obyvatelé městské části Maredův Vrch v Táboře. Nelíbí se jim hluk a smog z projíždějících aut. Poukazují hlavně na riziko úrazu dětí. V lokalitě totiž stojí dvě školy. Denně do obou zařízení dochází téměř patnáct set žáků. Radnice chce problematickou situaci na Maredově Vrchu vyřešit co nejrychleji.

Rodiče v Táboře - Maredově Vrchu se obávají, že jejich děti skončí pod koly aut. Hustý provoz ohrožuje místní školáky. Za zaparkovanými auty projíždějící řidič lehce malé dítě přehlédne i když je na přechodu.

Obavy z možného úrazu dětí neskrývá ani vedení obou místních škol. „Máme sice před školou retardér a přechod zbudovaný před pěti lety, právě proto aby se zvýšila bezpečnost dětí, ale myslím si, že vzhledem k velikosti dopravy to nedostačuje,“ uvedl ředitel ZŠ Husova Petr Mrzena.

Úzkými ulicemi denně projedou stovky vozidel včetně nákladních. Řidiči si tam zkracují cestu a vyhýbají se tak hlavnímu průtahu městem, kde téměř nepřetržitě stojí auta v dlouhých kolonách.

Lidem z Maredova Vrchu už došla trpělivost a sepsali petici. Vedení města protesty vyslyšelo a přichází s řešením. „Systém jednosměrek, tak aby měly nějaký svůj smysl a nemotivovaly ty co tam nebydlí projíždět,“ řekl místostarosta Tábora Martin Jírovský.

Radnice chce dopravu na Maredově Vrchu vyřešit co nejrychleji. Zjednosměrnění ulic a zákaz vjezdu kamionů začne platit už v první polovině příštího roku.