Za útok na Topolánka chce policie obžalovat čtyři muže

Brno - Policie navrhla obžalovat čtveřici mužů, které podezírá ze srpnového útoku na předsedu ODS Mirka Topolánka v Hustopečích na Břeclavsku. O tom, zda čtveřice stane před soudem, rozhodne břeclavské státní zastupitelství. Policisté zřejmě zveřejní bližší informace ke kauze v pátek. S odvoláním na náměstka břeclavské policie Jana Cupala to dnes uvedl server Aktuálně.cz. Údajného objednavatele útoku policisté nenašli.

„Mohu potvrdit, že na všechny čtyři byl dán návrh na podání obžaloby,“ řekl Cupal. Topolánek byl napaden 21. srpna, když odcházel z hustopečského koupaliště. Z výpovědí svědků vyplývá, že vejce a kamínky zasáhly ještě další čtyři lidi. Poraněn byl ale jen Topolánek, který dostal zásah do hlavy. Jeho lehké zranění se podle policistů přibližně do tří dnů zhojilo.

Krátce po incidentu se útočníci sami přihlásili policii a tvrdili, že po šéfovi ODS házeli pouze vejce. Navíc uvedli, že si u nich útok na Topolánka objednal někdo z jeho spolupracovníků. ODS takové obvinění označila za absurdní. Policie poté obvinila čtveřici z výtržnictví.

Celý případ chtěla policie ukončit už na konci listopadu s tím, že si útočníci vymýšlejí. Objevila se ale nová podezření na několik lidí, kteří by mohli odpovídat popisu objednavatele útoku, který jim po incidentu dali podezřelí. Nikoho takového ale zatím policisté nenašli.