Štěpánek: Pražané by se měli zajímat o územní plán a investice do dopravy

Praha – Pražský radní Petr Štěpánek (SZ) dnes rezignoval na svou funkci a přešel do opozice. Na jeho místo už magistrát zvolil zastupitele za ODS Štěpána Šlosára. Štěpánek byl členem pražské rady tři roky. Rezignací podle svých slov reagoval na to, že se ho zastupitelský klub ODS rozhodl minulý týden odvolat. Své úspěchy v pozici radního vidí především v oblasti cyklistiky. Pražané by nyní podle něj měli dávat pozor na to, co se děje na radnici kolem územního plánu nebo kolem investic do dopravy. V příštích volbách by se pak měli rozhodovat tak, aby věděli, co lidé, které volí, mají za sebou.

Štěpánek měl s ODS podepsanou písemnou dohodu o společném postupu při správě města. „ODS ale tuto smlouvu jednostranně vypověděla, a já už jsem tím pádem neměl hlasovací většinu pro prosazení svých dalších názorů. Proto jsem dnes ráno rezignoval do opozice,“ řekl v ČT. Pokud by čekal až na své odvolání, byl by to podle něj rozdíl pouze několika hodin.

Petr Štěpánek:

„Před volbami může být opoziční funkce výhodou, ale zdůrazňuji, že to není nějaká mazanost na mé straně, protože první hlasování k vypovězení smlouvy provedla ODS.“

Spekulace, že funkci radního opustil kvůli nadcházejícím volbám, aby nebyl spojovaný s ODS, ale Štěpánek vyloučil. Zároveň ale dodal, že byl už dříve připraven z rady odejít do opozice, pokud by odmítla přijímat dokumenty a návrhy ke zlepšení životního prostředí.

„Na kole jezdím do práce každý den“

Své úspěchy na radnici vidí Štěpánek především v oblasti cyklistiky, kde se povedlo zprovoznit stezku podél Vltavy ze Zbraslavi až k Mánesu a od Rudolfina až na sever Prahy k Draháňské rokli: „Podle odhadů dojíždí na kole za prací nebo do školy dvě až čtyři procenta Pražanů.“ Na deseti místech cyklostezky jsou navíc instalované sčítače. Přesné údaje o tom, kolik lidí ve skutečnosti tuto komunikaci využívá, tak budou k dispozici během příštího roku. Novinkou jsou podle bývalého radního i pruhy pro cyklisty na silnicích.

Hlubokou a Purkarec bude spojovat cyklostezka.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24