Zeman se svou stranou zacílil na nespokojence

Praha - Expremiér Miloš Zeman sází na nespokojené voliče se současnou politickou situací, kterých je podle něj až 90 procent. Ti by měli dostat Stranu práv občanů (SPO) s přídavkem Zemanovci do Poslanecké sněmovny. Řekl to na dnešní tiskové konferenci, která se konala při příležitosti registrace SPO ministerstvem vnitra. Přípravnému výboru, kterému předsedá, Zeman dnes také předložil pracovní verzi návrhu programového prohlášení.

SPO by podle Zemana měla prosazovat posílení přímé demokracie, ale i zahraničních protiteroristických vojenských misí na úkor ostatních aktivit armády. Návrh programového prohlášení obsahuje také řešení hospodářské krize, odmítnutí školného a zdravotnických poplatků a požadavek zákona o prokázání původu příjmů a majetku jako klíčového protikorupčního opatření.

Miloš Zeman přirovnal nástup SPO k vylodění spojenců v Normandii:

„Čluny už vypluly, nyní půjde o to, vylodit se na pobřeží a nenechat se zahnat zpět na moře.“

Nyní SPO zakládá místní organizace a v lednu a únoru se budou konat krajské nominační konference. První bude v Praze 16. ledna. Sjezd, na kterém SPO schválí konečnou verzi volebního programu a volební kandidátky, se bude konat koncem března, uvedl předseda.

Zeman na tiskové konferenci představil šéfa pražské SPO sedmadvacetiletého Vladimíra Höniga, který působí na Fakultě agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze, jako doklad toho, že SPO nebude stranou dinosaurů, jak o ní prý píší některá média. Hönig hovořil o korelaci mezi zkušeným stářím a aktivním mládím. Nejnižší věkový průměr členské základny prý bude mít SPO podle mluvčího přípravného výboru Eduarda Zemana právě v Praze.