Popálené Natálce sundali poslední obvazy, na řadě je rehabilitace

Ostrava – Lékaři v ostravské fakultní nemocnici sňali Natálii, kterou popálila zápalná láhev při útoku žhářů ve Vítkově, zbývající obvazy. Šlo o hlavní cíl první kontroly, kterou podstoupila dva týdny po propuštění z nemocnice. Oběť dubnového žhářského útoku se teď bude znovu učit chodit. Nadcházející Vánoce stráví s rodinou v novém domově, čtyři z útoku obvinění muži naopak ve vazbě.

Dva a půl roku stará Natálie má již zhojenou transplantovanou kůži na dvou třetinách těla, zahojil se jí také operovaný prst na noze. Děvčátko se začne znovu učit chodit. Příští rok ji však čekají další operace, musí také téměř neustále nosit tlakový trikot a nesmí do zimy. „Jakékoli infekty ji můžou ohrozit, takže třeba může dostat zápal plic,“ řekla ČT Zdenka Crkvenjaš, primářka popáleninového centra FN Ostrava.

Natálčina sestra Kristina:

„My jsme si přáli, abychom měli doma Natálku na Vánoce… A to se nám splnilo.“

Natálka si po opuštění nemocničního prostředí zvyká na nový domov v Budišově nad Budišovankou a zbytek rodiny si zase zvyká na ni. Letošní Vánoce budou pro celou rodinu úplně jiné než ty předchozí. Natálku čeká každý den mazání, měření teploty a intenzivní rehabilitace.

Natálka s rodinou
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24