Dopravu ztěžuje sníh a náledí

České Budějovice/Praha/Zlín - Sněžení zkomplikovalo dopravu na mnoha místech v České republice. Na jihočeských silnicích leží místy ujetá vrstva sněhu do sedmi centimetrů, jinde po chemickém ošetření sněhová břečka, někde jsou silnice holé a mokré. Ve vyšších polohách, kde teplota klesla k minus 12 stupňům, přestává sůl působit. Sněžení a rozbředlý sníh na silnicích znepříjemňují jízdu řidičům i na většině míst Plzeňského, Středočeského a Ústeckého kraje. Rozbředlý sníh leží i na silnicích prvních tříd zejména v Krušných horách, na Chomutovsku, Lounsku a Mostecku. Sněží v Karlovarském kraji. Motoristé by měli věnovat řízení zvýšenou pozornost.

Nejvíce sněhu leží na Churáňově, a to 21 centimetrů. Tam také podle hlášení z meteorologických stanic nejvíce mrzne. Nad ránem tam naměřili minus 11,8 stupně Celsia. Jinde se teploty pohybují kolem minus osmi stupňů. Na většině území kraje ráno drobně sněžilo.

V Karlovarském kraji sněží, na silnicích vznikají místy problémy

Silnice v Karlovarském kraji jsou promrzlé, ale po ošetření většinou mokré. Od rána ale začalo sněžit a srážky jsou nárazově velmi intenzivní. Silničáři ale zatím zvládají silnice udržovat sjízdné. Dopoledne asi nejhustší sněžení zasáhlo střed kraje. Sypače proto vyjely do rizikových míst, například do serpentin u karlovarského golfu nebo na silnici I/6 do Hor.

Po sněžení je na silnicích v Plzeňském kraji rozbředlý sníh

Sněžení a rozbředlý sníh na silnicích znepříjemňují dnes jízdu řidičům na většině míst Plzeňského kraje. Všechny silnice jsou sjízdné, motoristé by měli věnovat řízení zvýšenou pozornost. Teploty se dnes v kraji pohybují od zhruba čtyř do 12 stupňů pod nulou, informuje Ředitelství silnic a dálnic.

Na silnicích Ústeckého kraje komplikuje dopravu sněžení

Se zvýšenou opatrností jsou ale všechny silnice sjízdné. Rozbředlý sníh se vyskytuje zejména v Krušných horách, na Chomutovsku, Lounsku a Mostecku. V ostatních regionech jsou silnice většinou mokré po chemickém ošetření. Místy stále sněží, dopravu tak komplikuje i snížená viditelnost.

V hradeckém kraji připadlo až pět centimetrů sněhu, cesty sjízdné

V horských oblastech Královéhradeckého kraje připadlo v noci na dnešek až pět centimetrů sněhu, silničáři komunikace průběžně pluhují. Všechny cesty jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

Ve středních Čechách sněží, silnice jsou s opatrností sjízdné

V celém kraji stále sněží. Všechny komunikace jsou ale s opatrností sjízdné, informují dispečinky krajské správy a údržby silnic. Zvýšenou pozornost ale řidiči musejí věnovat jízdě prakticky v celém regionu. Na vozovkách nižších tříd na Příbramsku leží vrstva nového sněhu, na mnoha dalších místech je  sníh uježděný. Nehody policisté vyšetřují například v obci Pětihosty u Prahy, v Netvořicích na Benešovsku, Černuci na Kladensku nebo Krchlebech na  Kutnohorsku.

V Libereckém kraji napadl sníh, silnice namrzají

V Libereckém kraji napadlo do rána místy až deset centimetrů prachového sněhu. Teploty klesají až k minus 12 stupňům a silnice namrzají. I na hlavních tazích zejména v horských oblastech proto silničáři vedle soli používají i posyp pískem nebo kamennou drtí, aby vozovky zdrsnili a zajistili jejich lepší sjízdnost. Policie od rána vyjížděla k několika dopravním nehodám, kdy motoristé silnice podcenili.

Dopravu ve Zlínském kraji komplikují další sněhové srážky

Viditelnost zejména na Kroměřížsku a Vsetínsku je omezená. Na vozovkách v regionu leží místy sněhová kaše. Silnice v horských oblastech pokrývá až šesticentimetrová souvislá ujetá vrstva sněhu krytá inertním posypem.

Počasí během dne

Zataženo až oblačno. Místy občasné sněžení. Nejvyšší teploty -9 až -6 °C, v 1000 m na horách kolem -12 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.