Honička se zloději aut v Olomouci skončila smrtící střelbou

Olomouc - Při přestřelce mezi policií a dvěma muži, kteří údajně chtěli ukrást v Olomouci nad ránem auto, jeden ze zlodějů zemřel. Jeho komplic je zraněný. Při zásahu byl zraněn i policista. Hlídka nejprve auto pronásledovala a poté, co zloději vyměnili vůz, dostal se jeden z policistů do kabiny auta, kde došlo ke konfliktu. Případem se kvůli úmrtí bude zabývat policejní inspekce.

Olomoučtí policisté dostali krátce po 3. hodině ranní hlášení o krádeži Octavie a začali auto pronásledovat. Pod mostem na silnici vedoucí k výpadovce na Prostějov ale řidič kradené auto odstavil a nasedl do připraveného Audi. Do vozu se ale stačil naskočit i jeden z policistů. Auto se s otevřenými dveřmi rozjelo a podle informací policie posádka nereagovala na jakékoli výzvy k zastavení.

Posádka policistu napadla a snažila se jej z auta vyhodit, proto použil zbraň. Řidič auta utrpěl smrtelné zranění, postřelen byl i druhý z mužů z posádky vozu. Poranění utrpěl i policista, podle olomoucké policejní mluvčí Marty Vlachové byl zraněn na hlavě, ale nikoli střelnou zbraní. Výslech policisty se zatím kvůli jeho špatnému psychickému stavu nekonal.

Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Egona Havrlanta zraněného asi třicetiletého muže záchranáři přivezli kolem 05:00. „Jeho totožnost neznáme. Nekomunikuje, ačkoliv je při vědomí,“ řekl. Muž podle něj utrpěl středně těžké zranění - zástřel v levém stehně s poraněním kyčelní kosti a střelné poranění palce pravé ruky. Podrobil se operaci a nyní je ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení. Totožnost mrtvého také zatím není známa. Podle jedné z vyšetřovacích verzí by mohlo jít o členy gangu, který má za poslední měsíc na Olomoucku na svědomí už dvě desítky ukradených Octavií.