Dva muži z Karvinska jsou obviněni z kuplířství

Ostrava – Severomoravská policie obvinila dva muže ve věku 23 a 31 let z Karvinska z obchodování s lidmi a kuplířství. Oba údajně nutili mladistvou dívku k poskytování sexuálních služeb. Dívka jim podle policie vydělala řádově desítky tisíc korun. O případu dnes na tiskové konferenci informovali zástupci severomoravské policie. Mladá dívka prý musela poskytovat sexuální služby třem až čtyřem klientům denně. Pachatelé ji podle policie drželi v bytě minimálně deset dnů. Policisté začali případ prověřovat na základě trestního oznámení.

Pachatelé podle policie odvezli dívku do bytu poté, co opustila brány výchovného ústavu. Kriminalisté nechtějí její věk upřesnit kvůli ochraně osobních údajů mladistvých osob. „Pod příslibem bláhového a pohodlného života pachatelé dívku odvezli, schovali a zamkli v bytě na území Karvinska, kde ji pod určitým psychickým a fyzickým nátlakem nutili k sexuálním službám. Byt s dívenkou byl nepřetržitě střežen a hlídán,“ uvedl severomoravský kriminalista Pavel Václavík. S oběma muži se už dívka údajně znala z dřívějška. Veškeré peníze, které vydělala, musela předat staršímu muži, jenž je považován za šéfa zatčených.

Pachatelům hrozí až 12 let vězení

Oba muže policejní zásahová jednotka zatkla v polovině listopadu. Hned na to je vyšetřovatelé obvinili z obou trestných činů, za které jim hrozí v případě prokázání viny trest od pěti do 12 let. Kvůli složitosti vyšetřování mohli kriminalisté zveřejnit informace k případu až nyní. Muži byli zaměstnáni v dělnických profesích a za sebou už mají kriminální minulost, konkrétně majetkovou trestnou činnost. Nyní jsou ve vazbě.

Podle policistů pro muže pracovaly i další, starší ženy, které jim předávaly část svého výdělku. Většina z nich zřejmě dobrovolně. Policisté na případu dále pracují.