Přerovské autobusové nádraží je opět v provozu

Přerov – Jedna z příčin dopravních komplikací v Přerově zmizela. Autobusy se vrátily zpět na své nádraží, které bylo posledních osm měsíců v rekonstrukci. Během ní vznikla nová zastřešená nástupiště, cestující se mohou také posadit do čekárny nebo v informačním centru zjistit, kdy jim jede autobus. Nová odpočinková místnost je k dispozici také pro řidiče. Rekonstrukce trvala celkem osm měsíců a stála 150 milionů korun, z nichž dvě třetiny získal Přerov z evropského regionálního operačního programu.

Autobusové nádraží v původním stavu obyvatelé Přerova a okolí dlouhodobě kritizovali. V anketě ho dokonce označili za jeden z hlavních problémů města. Rekonstrukci proto radnice plánovala již několik let, dosud ale neměla dost peněz.

Během posledních osmi měsíců ovšem komplikovaly práce dopravu ve městě. Hned vedle autobusového nádraží totiž vede hlavní silniční tah, který spojuje Olomouc se Zlínem. Stanoviště navíc stojí hned vedle vlakového nádraží, a tak se na něm soustředí regionální i městské autobusy, z nichž přestupují lidé do rychlíků.

Areál autobusového nádraží bude provozovat společnost Slovenská autobusová doprava Trnava. Dopravce získal v Přerově zakázku na provozování městské hromadné dopravy, pro niž je terminál klíčový. Podle smlouvy, kterou schválili radní, bude SAD Trnava Přerovu ročně platit za pronájem dopravního terminálu 1,9 milionu korun.

Rekonstrukcí autobusového nádraží ale zřejmě úpravy této části města definitivně nekončí. Ve volném prostranství mezi vlakovým a autobusovým nádražím by totiž do budoucna mohlo vniknout nákupní a společenské centrum, které by oba sousedící areály propojilo. Rekonstrukcí také prochází areál přerovské železniční stanice.