Provoz na dálnicích zkomplikovaly nehody

Praha – Dopravní nehody komplikují od rána cestování na řadě silnic. Dvě havárie zablokovaly dálnici D11 a jedna hromadná také rychlostní silnici R7. Na silnici zemřel dnes ráno osmadvacetiletý muž při nehodě, která se stala u Domašova na Brněnsku. Řidič vozu Opel Vectra tam patrně nezvládl na zledovatělé vozovce řízení a narazil do několika stromů. Utržil zranění, zemřel jeho spolujezdec. Podobná byla situace také o víkendu, během něhož zahynuli tři lidé, ale vzhledem k počasí byl celkový počet nehod neobvykle nízký.

Provoz na dálnici D11 ve směru na Prahu omezily během dopoledne hned dvě havarované dodávky. Jedna nehoda se stala na 39. kilometru u Poděbrad. Průjezdný zůstal pouze odstavný pruh, havárie se ovšem obešla bez zranění. Další havárie se v podobnou dobu stala na 6. kilometru u obce Jirny, kde zůstalo havarované vozidlo tak, že ho šlo objet pouze levým pruhem. Při této nehodě se lehce zranil jeden člověk. Za místem nehody se tvořila dlouhá kolona.

Vozidlo Opel Vectra zřejmě na kluzké vozovce dostalo smyk u Domašova na Brněnsku a vyjelo ze silnice, kde narazilo do několika stromů. Ve zdemolované kabině zemřel spolujezdec, pro vážně zraněného řidiče auta přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, informoval o tom mluvčí krajských hasičů Jaroslav Haid. Kolize se stala před devátou hodinou. Osmadvacetiletý muž byl v době příjezdu sanitky v kritickém stavu. Všechny snahy o jeho záchranu byly marné. Hasiči při náročném vyprošťování obou zaklíněných zraněných mužů museli kromě uvolňování a odstraňování částí auta také pokácet tři stromy.

Na rychlostní silnici R7 ze Slaného do Prahy zkomplikovala provoz hromadná nehoda sedmi osobních aut. Vozidla se střetla u sjezdu na Knovíz na Kladensku. Doprava potom musela být svedena do jednoho pruhu. „Dva pacienti byli ošetřeni a ponecháni na místě. Naštěstí to byly hlavně plechy,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Osmadvacetiletý muž zemřel 21. prosince při dopravní nehodě na silnici u obce Domašov na Brněnsku.
Osmadvacetiletý muž zemřel 21. prosince při dopravní nehodě na silnici u obce Domašov na Brněnsku.