Semináře Žáčkova ústavu navštívilo přes 230 učitelů

Praha – Více než rok funguje v rámci Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) také vzdělávací skupina, která zprostředkovává pedagogům způsoby výuky soudobých dějin. Pořádá výukové a školicí semináře, vytvořila webové učebnice a také výuková DVD o sametové revoluci. Učitelé dějepisu nebo základů společenských věd již mohli využít téměř 140 ústavem pořádaných seminářů.

„Podařilo se nám sérií metodických seminářů dosáhnout toho, že učitelé diskutují o problematice soudobých dějin a hledáme společně cestu, jak efektivně realizovat výuku,“ řekl ČT člen skupiny vzdělávání ÚSTR Jaroslav Pinkas. Jen v letošním roce na semináře ústavu zamířilo přes 230 pedagogů.

Ministerstvo školství i ústav doporučují pedagogům atraktivní formy výuky, třeba pouštět při výuce filmy nebo také využívat specializované webové stránky. V únoru nadcházejícího roku by měl ústav vydat multimediální DVD věnované událostem roku 1989, rovněž připravuje sérii nazvanou Velké a malé příběhy moderních dějin, která se zaměří na rodinné příběhy v atmosféře roku 1968.