Vrba s Horáčkem odcházejí z ČSSD - kvůli skandálům

Ústí nad Labem - Bývalý místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD v Ústeckém kraji Karel Vrba a podnikatel Tomáš Horáček opustí ČSSD. Po dnešním jednání krajského výkonného výboru to sdělil krajský předseda Petr Benda. Vrba byl podle některých médií v minulosti odsouzen, Horáček, který je spojován s organizováním hromadných náborů do strany na Děčínsku, údajně také. Benda dnes řekl, že oba muži o ukončení členství sami požádali.

„Je to pro ČSSD správný krok,“ zhodnotil rozhodnutí Petr Benda. „V celkem krátké době jsme se dokázali s kauzami vypořádat, (Vrba) odešel z funkcí a nyní i z ČSSD. Svědčí to o politické vyspělosti,“ dodal. 

Před týdnem sociální demokraté oznámili, že Vrba skončí ve všech stranických a dalších volených funkcích, ale členem strany zůstane. Horáček již před nedávnem požádal o pozastavení členství. Někteří členové ČSSD ale požadovali jejich odchod. 

Horáček, který podle Mladé fronty Dnes za vstup do děčínské ČSSD nabízel studentům účast na rautech nebo jízdu limuzínou, byl v minulosti údajně odsouzen za řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Vrba si prý vyslechl dva rozsudky, například za loupež, výtržnictví a ublížení na zdraví.