Jízdu komplikují sněhové jazyky

Praha – Sněhové jazyky jsou hlavní hrozbou v několika krajích. Na silnicích nižších tříd je místy vozovka stále zcela pokryta sněhem, na horách v noci sněžilo. Naopak hlavní tahy jsou vesměs holé a průjezdné bez omezení. Přes den zřejmě stoupne teplota nad nulu, takže sníh bude tát a sněhové jazyky budou komplikovat cestu i na dalších místech. Po večerním ochlazení varují silničáři před ledovkou.

Situaci ve středních Čechách na některých místech komplikuje řidičům rozbředlý sníh. Opatrní by měli být zejména na silnicích nižších tříd ve východní části kraje na Mladoboleslavsku, Nymbursku, Kolínsku a Kutnohorsku.

Zledovatělé jsou silnice na některých místech Jihočeského kraje. Podle silničářů jsou ale všechny cesty sjízdné. Řidiči si musí dát pozor na rozdílný povrch vozovek. V jihočeské části Šumavy, na celém Prachaticku a také Písecku jsou někde zledovatělé, na Českobudějovicku převážně mokré a na Strakonicku holé, suché, vymrzlé.

Také v Libereckém kraji jsou zledovatělé silnice, a to poblíž Rádelského Mlýna na Jablonecku a u obcí Ždárek a Albrechtice na Liberecku. Ve vyšších polohách Jizerských hor komplikují jízdu sněhové přeháňky. Až pěticentimetrová vrstva sněhu potom leží na horských silnicích v Královéhradeckém kraji. V Orlických horách přes den hrozí tvorba sněhových jazyků. V nižších oblastech regionu  zůstávají na komunikacích zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Podobná je situace v Pardubickém kraji, silničáři upozorňují především na zasněženou silnici I/11 na Suchém vrchu.

Silnice na Vysočině jsou po ránu sjízdné. Na Pelhřimovsku a Žďársku je mlha. Dálnice D1 je místy mokrá po chemickém ošetření, na silnicích I. třídy jsou ovšem občas zbytky rozbředlého sněhu.

Opatrnostně by měli jezdit řidiči v Olomouckém kraji. Na silnicích vlastněných krajem leží zbytky rozbředlého sněhu či ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Na Jesenicku se navíc na vozovkách místy tvoří sněhové jazyky.