Muž, který zachránil sanitku, je 59. gentlemanem silnic

Cheb – Novým gentlemanem silnic je Martin Brož z Aše, kterého policisté spolu s Českou pojišťovnou ocenili za pomoc při vyprošťování sanitky, která zapadla i s pacientem. Podle mluvčího pojišťovny Václava Bálka jde o první podobné ocenění řidiče z Karlovarského kraje. Celkem je ale Martin Brož již 59. českým gentlemanem silnic.

Ocenění dostávají neprofesionálové, kteří z vlastní vůle pomohou obětem silničních nehod. Martin Brož si je zasloužil 7. listopadu. „Kontroloval jsem lyžařský areál na Mikulášském vrchu, když mě předjeli hasiči. Jel jsem za nimi a pod Bismarckovou rozhlednou jsem pak uviděl sanitku, která uvízla v blátě na rozježděné cestě a nemohla se hnout. Hasiči s těžkou technikou za ní nemohli, protože by určitě uvízli také,“ řekl Brož. Se svým terénním vozem neváhal, odpojil přívěs a k sanitce zajel.

Po asi 20 minutách se mu podařilo sanitku vytáhnout na zpevněný úsek cesty, aby mohla dál pokračovat. Když začal s vyprošťováním, ještě nevěděl, že v sanitce je patnáctiletý chlapec, který se zranil na nedaleké fourcrossové trati. Díky němu se pak mladík dostal už rychle k lékaři.

Za pět let udělila Česká pojišťovna a policisté ocenění už 59 lidem.