Sázkaři pochybně vyhráli skoro 400 milionů - obešli systém sázek Tipsportu

Praha - Skupina sázkařů přišla na způsob, jak obejít systém internetových kurzových sázek společnosti Tipsport, a vyhrála 342 milionů korun. Tvrdí, že úspěšně vsadili neobvyklou, ale podle nich povolenou kombinaci na zápasy NHL. Tipsport s odvoláním na herní řád ale popírá, že by kombinace patřila mezi povolené. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Podle zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz Zdeňka Johna se jedná o zhruba dvacet lidí. Zatím není jasné, zda jde o organizovanou skupinu. Sázkaři využili momentu, kdy Tipsport měnil nastavení v systému internetového sázení. Vsadili si na to, že v zápase NHL mezi Philadelphií a Floridou vstřelí gól Stephen Weiss, což se hokejistovi skutečně podařilo. Kurz na tuto sázku byl 2,7:1. Vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu. Celková výhra, kterou by měli dostat, kdyby sázka byla legální, činí půl miliardy. „Měnili jsme systém. Oni se to nejspíš nějak dozvěděli a využili toho,“ řekl serveru mluvčí Tipsportu.

Takovou sázku, tedy opakované vsazení na stejný zápas na jediném tiketu, zakazují všechny sázkové kanceláře. Tipsport podle serveru uvedl, že v žádném případě půl miliardy sázejícím nevyplatí. Je připraven vyplatit pouze výhru, jako kdyby bylo vsazeno jedenkrát, tedy 13,50 Kč. „Je to chyba systému. Byla přijata sázka, kterou podle herního řádu systém přijmout neměl. Tipsport tuto výhru neuznává a nevyplatí ji, protože sázka byla přijata v rozporu s herním řádem,“ uvedl zástupce sázkové kanceláře. Navíc v pravidlech je, že týdenní limit pro jednoho výherce činí deset milionů korun.

Sázkaři se prý obrátí na právníky. Tipsport se ale soudu nebojí - naopak jednání sázkařů samotných by mohlo být kvalifikováno jako podvodné.