Brutální šikanu na Hodonínsku si děti natočily na video

Velká nad Veličkou (Hodonínsko) – Policie ve Velké nad Veličkou vyšetřuje otřesný případ šikany na místní základní škole. Desítky žáků se tu zhruba před dvěma měsíci bavily tím, jak jeden z nich zahrnul svého spolužáka kopanci, fackami, údery pěstí do obličeje a ponižováním. Agresora přihlížející povzbuzovali a celou adrenalinovou podívanou nahráli dokonce na video. Sedmiminutový videozáznam, který se objevil na internetu, šokoval celou obec.

„Byl jsem z toho šokován, protože něco tak brutálního a strašného jsem opravdu neviděl. Považuji to za nejhorší událost, která se stala za devatenáct let, co jsem tady ve funkci starosty,“ řekl České televizi starosta Velké nad Veličkou Jiří Pšurný (nez). Podle mluvčího hodonínské policie Petra Zámečníka se incidentem zabývá policie, ale vzhledem k věku zúčastněných osob se k celé události odmítl vyjadřovat.

Babička šikanovaného hocha:

„Kluk došel ze školy a řekl, že spadl na schodech. Hlavu měl úplně jako balon, no hrůza… Myslím si, že je dobře, že to ta děcka natočila, aspoň se o tom ví.“

Ze stejného důvodu policie případ pravděpodobně odloží. Obětí na videu je podle informací ČT nový žák, který nemá rodiče a žije s babičkou v jiné vesnici. Ve škole do kolektivu nezapadl. Agresor z videozáznamu vyrůstá po rozvodu matky s nevlastním otcem a autorem videa má být syn policisty z Hodonínska.

Ředitel školy Luděk Mikáč pro ČT řekl, že přestože se celý incident odehrál mimo školu a po vyučování, není možné to přejít netečně mlčením. „Je to věc celé společnosti, nejenom nás,“ míní ředitel. Základní škola spolupracuje při vyšetřování s policií. Učitelé mají za úkol dohlížet na své svěřence pozorněji než dosud, jako prevenci chystají například besedy s psychology.

Šikana
Šikana