Policie zná totožnost první oběti nového úseku severomoravské D1

Ostrava - Policistům se téměř po měsíci podařilo identifikovat člověka, který se koncem listopadu stal obětí první vážné nehody na nově otevřeném úseku severomoravské dálnice D1. Jedná se o čtyřiapadesátiletého muže z Karvinska, uvedla policejní mluvčí Darina Majková. Další dva lidé byli při nehodě v Pustějově na Novojičínsku vážně zraněni. Policie zaměnila pravou totožnost mrtvého a podle dokladů nalezených ve vozidle se domnívala, že ve vozidle zemřel devětatřicetiletý Jan Stráník z Darkoviček na Opavsku. O úmrtí informovala také jeho bratra.

Zdroj: www.hzsmsk.cz Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Policie se však hájí tím, že doklady devětatřicetiletého muže našla v havarovaném vozidle přímo u zesnulého muže. Jelikož však podle Majkové při identifikaci zemřelého vyvstaly pochybnosti, bylo jeho tělo uloženo v Ústavu soudního lékařství a nebyl dán souhlas s jeho pohřbem. Podle policie vyšetřování nehody ztížila řada okolností. Kromě toho, že měl mrtvý muž na sobě cizí oděv s jinými doklady, nikdo ho dosud nepohřešoval.

„Žijící devětatřicetiletý muž, který ve vozidle vůbec necestoval, tedy vlastník dokladů, které policisté a zdravotníci prvotně nalezli u zesnulého, zjevně své doklady dosud nepostrádal,“ podotkla Majková. Policie navíc nemohla ani vyslechnout další pasažéry, protože byli těžce zranění. Lidé, kteří ve voze cestovali, se navíc vzájemně neznali a jeli spolu náhodně.

Nehoda se na nově otevřeném úseku dálnice stala 25. listopadu večer, tedy v den jejího otevření. Řidič nákladního vozidla tam zezadu narazil do osobního automobilu, které stálo v odstavném jízdním pruhu, protože jeho řidič doplňoval palivo.