Muž vydávající se za údržbáře uloupil z banky čtyři miliony

Oslavany (Brněnsko) - V Oslavanech na Brněnsku přepadl lupič v pondělí banku a odnesl si čtyři miliony korun. Aby se mu akce zdařila, vydával se za údržbáře městského úřadu, který přišel do objektu řešit údajné problémy s vodou. Přepadení se stalo ve chvíli, kdy byl doplňován bankomat v pobočce. Po lupiči policisté pátrají.

Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Lupič, tvrdící všem kolem, že hledá hlavní uzávěr vody v budově, aby jej mohl kvůli poruše zavřít, pronikl do banky. Na sobě měl montérky, takže skutečně vypadal jako řemeslník. Náhle ale na zaměstnankyně banky vytáhl pistoli a přinutil je vydat hotovost.

 ##GMAP:3248:Oslavany##

Přepadení se stalo v pondělí ve 12:30. Vyloupena byla pobočka banky v oslavanské Hlavní ulici. Poté, co pachatel získal peníze, se převlékl do jiného oděvu a objekt opustil. Útočníkovi je od 30 do 40 let, měří asi 175 centimetrů, má tmavé vlasy a v době přepadení měl plnovous. Při příchodu do banky měl oblečené červené pracovní kalhoty, hnědou bundu s obrázkem připomínajícím lva na zádech a na hlavě měl červenomodrou čepici s kšiltem. Při odchodu měl na sobě maskáčové kalhoty. K přepadení muž použil pistoli černé barvy, peníze a oděv si odnesl v tašce přes rameno.