Pražská Legerova ulice je plně průjezdná, Rumunská zůstává zúžena

Praha - Pražská Legerova ulice, ve které v úterý celý den kolabovala doprava kvůli uzavírce, je od dnešního rána opět plně otevřena. V Rumunské ulici však bude kvůli opravě vodovodu uzavřen jeden jízdní pruh pravděpodobně ještě několik dní. Legerova ulice je bez omezení průjezdná od šesti hodin. Dva jízdní pruhy v Legerově a jeden pruh v Rumunské ulici se uzavřely v pondělí vpodvečer. V úterý kvůli tomu pražská doprava v centru a na magistrále kolabovala.

Legerova ulice se včera stala obrovskou pastí na řidiče. Ranní nápor aut vytvořil až pětikilometrovou kolonu. Ta tak dosahovala až na jižní okraj Prahy a komplikovala provoz i na všech nájezdech na magistrálu. Policie kvůli výjimečné situaci otevřela i delší dobu uzavřený levý jízdní pruh Legerovy ulice. Komplikace u Nuselského mostu byly rovněž v protisměrné Sokolské ulici.

Oprava vodovodu byla ukončena v úterý odpoledne. Podle Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) pochází vodovodní řad v Rumunské číslo 5 z roku 1908, takže pravděpodobnou příčinou jeho havárie bylo stáří a koroze materiálu. Havárie prý nepřerušila dodávky vody, ale její tlak v oblasti Karlova klesl. Místo havárie se podařilo lokalizovat až v neděli odpoledne, o den později začala oprava.