Topolánek se bude rozvádět počátkem roku, chce ohledy médií

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek se bude rozvádět počátkem příštího roku. Média žádá o citlivý přístup. Své nové bydlení v nájmu označil za soukromou věc a zdůraznil, že na něm není nic divného ani hodného zájmu novinářů.

České deníky upozorňují na „nezodpovězené otázky“ v souvislosti s jeho novým stodesetimetrovým bytem v centru, který je dáván do souvislostí s developerskou firmou Navatyp spojovanou s částí pražské ODS. „V posledních dnech dokonce i naši noví sousedé zakusili stinné stránky mediální pozornosti. Nemyslím si přitom, že by si jakkoli zasloužili vyrušování od novinářů, kteří usilují o vytvoření další senzace,“ uvedl Topolánek. O okolnostech nového bydlení šéfa ODS jako první informoval deník Blesk. Topolánek zdůraznil, že byt s partnerkou Lucií Talmanovou získali přes realitní kancelář a platí standardní tržní nájemné. Média požádal, aby nevydávala „domněnky za ověřená fakta ve smyslu jedna paní povídala, a tak to bude pravda“.

V souvislosti se svým blížícím se rozvodem s manželkou Pavlou šéf občanských demokratů požádal o citlivý přístup. „Každý má přeci právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí,“ uvedl. Slíbil také, že až bude rozvedený, poskytne médiím všechny potřebné informace.

Podle deníku Právo je žádost o rozvod podána u Obvodního soudu pro Prahu 6. Topolánek žije s Talmanovou oficiálně od ledna 2007, v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel najevo už v červnu 2006, kdy se v bulvárním tisku objevila nepříliš kvalitní fotografie. Podle zákona je pro rychlost řízení důležitá shoda na majetkovém vypořádání a zejména o nezletilých dětech. Topolánkovi mají dvě dospělé dcery, Petru (30) a Janu (26) a syna Tomáše (17).

Soud
Soud