Požár na Brněnsku zničil hospodářské stavení za milion

Melčany – K rozsáhlému požáru do Melčan na Brněnsku se v noci na dnešek sjeli hasiči z celého kraje. Uprostřed obce hořelo hospodářské stavení, oheň způsobil škodu asi za milion korun. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Haida nebyl nikdo zraněn.

Oheň byl záchranářům nahlášen v půl desáté večer. „Při jejich příjezdu byla celá hospodářská část rodinného domu v plamenech,“ popsal situaci na místě mluvčí. Operační středisko proto vyslalo do obce nedaleko Dolních Kounic celkem 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, které se snažily především zabránit rozšíření ohně na obytnou část stavby. 

Většina ze sedmi desítek zasahujících hasičů byla nucena pracovat v dýchacích přístrojích. Kromě obytné části se jim před plameny podařilo zachránit také osobní automobil zaparkovaný v areálu. Poničeny byly ale elektrické rozvody v obci. 

„Dohašování, při kterém při likvidaci řady lokálních ohnisek hoření museli postupně rozebírat zbytky konstrukce střechy rozlehlého objektu a z půdy vynášet zbytky ohořelého palivového dřeva a dalších materiálů, hasiči ukončili v 01:07,“ doplnil Haid. Ze zbytků ohořelé budovy odnesli také desetikilovou propanbutanovou lahev a kanystry s benzínem. 

Hospodářské stavení o velikosti zhruba 15x40 metrů bylo zcela zničeno, požár se na obytnou část domu naštěstí nerozšířil. „Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel hasičů,“ uzavřel Haid. Sami majitelé připustili, že za požárem může být závada na elektroinstalaci.

/*json*/{"map":{"lat":49.1125346315,"lng":16.5186309814,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.076356,"lng":16.491759,"type":"32","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/